737 238 668 [Odtahová služba]

736 133 075 [Pomoc v nouzi]

Služby

Čištění interiérů a klimatizace ozonem

Aktuálně za zvýhodněnou cenu 300 Kč

Chcete si být jistí, že je vaše auto beze stopy po koronaviru COVID-19? Ozonové čištění ničí 99,9 % všech virů.

Váš automobil zbavíme:

  • nepříjemných zápachů včetně kouře
  • virů, bakterií a roztočů
  • alergenů
  • plísní a hub

To vše použitím moderního a šetrného přístupu čistění ozonem, které je určeno pro jednorázovou dezinfekci interiérů, topení a klimatizací osobních a užitkových vozidel, karavanů a jiných uzavřených prostor. Ozon mimo jiné účinkuje 3000x rychleji než chlór a neexistuje žádná bakterie či virus odolávající ozónu.

 

Ozón se nachází ve vzduchu, jedná se o molekulu tří atomů kyslíku O3 a lidově se mu říká aktivní kyslík. Ozón má silně antioxidační a dezinfekční účinky. Používá se k dezinfekci a dezodorizaci například domácností, kanceláří a dopravních prostředků, pravděpodobně největší využití ale nachází ve zdravotnictví. Po vyvětrání vyčištěného vozu ozón nezanechává žádné stopy, a v porovnání s chemickými prostředky (např. chlór) je ekologický a zdravotně nezávadný, ale přesto účinnější, než chemické čistící prostředky.  

Proč je důležité udržovat čistou ventilaci a klimatizaci?

  • Stejně jako ostatní části automobilu i klimatizace vyžaduje pravidelnou péči. Pravidelné kontroly klimatizace předpokládají nezbytné servisní vybavení a odborně proškolený personál. Nabízíme dezinfekci celého klimatizačního a ventilačního systému, odstranění zápachu klimatizace a vyčištění a doplnění náplně do klimatizace.
  • Pravidelné čištění klimatizace má zásadní vliv na její funkčnost a zdravotní nezávadnost. Na tzv. výparníku se totiž zachycuje vlhkost a drobné nečistoty, které jsou rájem pro různé bakterie, roztoče a mikroskopické houby. Důležité je také její pravidelné používání, což je v létě zajištěno, ale v zimním období je vhodné alespoň jednou za měsíc klimatizaci zapnout z důvodu její správné funkčnosti. V chladícím médiu je olej, který maže kompresor a také udržuje v dobrém stavu těsnění klimatizace.
  • Jako prevenci doporučujeme dezinfekci klimatizace provádět 2x za rok.

 

Jak dlouho čištění trvá?

Přibližně 30 minut pro osobní vozidla dle velikosti prostoru, karavany a dodávky trvá vyčistit kolem 1 hodiny + čas nutný pro odvětrání.

 

Služby na požádání

  • Výměna pylového filtru – pylový filtr se po určité době zanese prachem, listím apod., čímž se rapidně sníží účinnost ventilátoru topení a také klimatizace. Výměna pylového filtru se doporučuje provádět po ujetí 30 000 km nebo alespoň 1x ročně, v závislosti na prostředí, ve kterém se automobil pohybuje.

Autocentrum Lukáš

Recepce/spojovatelka

572 152 910

Navštivte nás na pobočkách

Autocentrum Lukáš, s.r.o

Valašské Meziříčí

Autocentrum Lukáš, s.r.o

Frenštát pod Radhoštěm

Autocentrum Lukáš, s.r.o

Rožnov pod Radhoštěm

Autocentrum Lukáš, s.r.o

Šenov u Nového Jičína