737 238 668 [Odtahová služba]

736 133 075 [Pomoc v nouzi]

Služby

DEZINFEKCE VOZU OZÓNEM ZDARMA ke každé servisní prohlídce včetně výměny oleje

Chcete si být jistí, že je vaše auto beze stopy po koronaviru COVID-19? Ozonové čištění ničí 99,9 % všech virů.

Přijeďte do Autocentra Lukáš na pravidelnou servisní prohlídku a během servisu Vám ZDARMA* vůz vydezinfikujeme pomocí ozónu. Tato bezplatná služba je na vyžádání předem, proto si ji objednejte společně se servisní prohlídkou. Dezinfekce zabere 0,5-1 hod a je potřeba pak auto nechat dobře vyvětrat.

Váš automobil zbavíme:

 • nepříjemných zápachů včetně kouře
 • virů, bakterií a roztočů
 • alergenů
 • plísní a hub

To vše použitím moderního a šetrného přístupu čistění ozonem, které je určeno pro jednorázovou dezinfekci interiérů, topení a klimatizací osobních a užitkových vozidel, karavanů a jiných uzavřených prostor. Ozon mimo jiné účinkuje 3000x rychleji než chlór a neexistuje žádná bakterie či virus odolávající ozónu.

Hlavní výhody dezinfekce ozónem:

 • 100% nejúčinnější dezinfekční látka na trhu, která je šetrná k životnímu prostředí
 • Okamžité a spolehlivé zničení bakterií, plísní, roztočů, virů včetně koronaviru a nepříjemných pachů
 • Ozón pronikne i do obtížně dostupných míst včetně potahů a sedadel, kde jiné dezinfekce nemají šanci se dostat

Dezinfekci vozu ozónem nabízíme i zvlášť jako doplňkovou službu za cenu 399 Kč vč. DPH. Je potřeba si ji dopředu objednat telefonicky nebo napsat do poznámky v online objednávce.

Ozón se nachází ve vzduchu, jedná se o molekulu tří atomů kyslíku O3 a lidově se mu říká aktivní kyslík. Ozón má silně antioxidační a dezinfekční účinky. Používá se k dezinfekci a dezodorizaci například domácností, kanceláří a dopravních prostředků, pravděpodobně největší využití ale nachází ve zdravotnictví. Po vyvětrání vyčištěného vozu ozón nezanechává žádné stopy, a v porovnání s chemickými prostředky (např. chlór) je ekologický a zdravotně nezávadný, ale přesto účinnější, než chemické čistící prostředky.  

Proč je důležité udržovat čistou ventilaci a klimatizaci?

 • Stejně jako ostatní části automobilu i klimatizace vyžaduje pravidelnou péči. Pravidelné kontroly klimatizace předpokládají nezbytné servisní vybavení a odborně proškolený personál. Nabízíme dezinfekci celého klimatizačního a ventilačního systému, odstranění zápachu klimatizace a vyčištění a doplnění náplně do klimatizace.
 • Pravidelné čištění klimatizace má zásadní vliv na její funkčnost a zdravotní nezávadnost. Na tzv. výparníku se totiž zachycuje vlhkost a drobné nečistoty, které jsou rájem pro různé bakterie, roztoče a mikroskopické houby. Důležité je také její pravidelné používání, což je v létě zajištěno, ale v zimním období je vhodné alespoň jednou za měsíc klimatizaci zapnout z důvodu její správné funkčnosti. V chladícím médiu je olej, který maže kompresor a také udržuje v dobrém stavu těsnění klimatizace.
 • Jako prevenci doporučujeme dezinfekci klimatizace provádět 2x za rok.

Jak dlouho čištění trvá?

Přibližně 30 minut pro osobní vozidla dle velikosti prostoru, karavany a dodávky trvá vyčistit kolem 1 hodiny + čas nutný pro odvětrání.

Služby na požádání

 • Výměna pylového filtru – pylový filtr se po určité době zanese prachem, listím apod., čímž se rapidně sníží účinnost ventilátoru topení a také klimatizace. Výměna pylového filtru se doporučuje provádět po ujetí 30 000 km nebo alespoň 1x ročně, v závislosti na prostředí, ve kterém se automobil pohybuje.

Objednat do servisu

Valašské Meziříčí

Servis

572 152 911

Rožnov pod Radhoštěm

Servis

572 152 921

Šenov u Nového Jičína

Servis

572 152 941

Navštivte nás na pobočkách

Autocentrum Lukáš, s.r.o

Valašské Meziříčí

Autocentrum Lukáš, s.r.o

Frenštát pod Radhoštěm

Autocentrum Lukáš, s.r.o

Rožnov pod Radhoštěm

Autocentrum Lukáš, s.r.o

Šenov u Nového Jičína